Vlastniť Jaguar už nemusí byť len snom

Priatelia, pripravili sme pre vás zaujímavý článok s niekoľkými radami nielen pre tých, ktorí si už svoj sen splnili, ale hlavne pre tých, ktorých to eštelen čaká.

Vlastniť Jaguar už nie je len pre vyvolených, častokrát dobre situovaných a finančne zabezpečených ľudí, aby dali najavo ako sa majú dobre. Základnou charakteristikou a akousi požiadavkou novej generácie Jaguaristov, ktorá predstihuje finančný aspekt, je vášeň, vášeň k týmto výnimočným vozidlám, ktoré vás chytia za srdce. Samotný JagAid sa s touto myšlienkou stotožňuje od samého začiatku a stala sa preň akýmsi hnacím motorom, esenciálnym pre je jeho existenciu.

Samozrejme, vieme, že nič nie je zadarmo, avšak skutočne, v momentálnej situácii, dovoliť si auto výnimočné svojou originaliou a eleganciou , ktoré sme vždy s nadšením obdivovali, už nemusí byť len tajným snom. Moment ako tento, kedy sa trh s ojazdenými autami približuje k svojmu hostorickému minimu je najvýhodnejším na kúpu (bohužial, ako si vieme domyslieť, najhorším na predaj). Ponuka je aktuálne veľmi bohatá za, povedzme, prístupné ceny, ktoré sú viac menej v správnom pomere s “výkonom” , samozrejme, aj tu sa nájdu výnimky, a práve preto je nesmierne dôležité byť opatrný a zvážit si všetky aspekty.

Značka Jaguar je všeobecne vnímaná veľmi pozitívne a pre toho, kto sa s ňou prvýkrát stretne zblízka a vidí ju na vlastné oči je skutočným zážitkom nahliadnuť do tohto úžasného sveta dizajnu, elegancie, prestíže, klasiky i športových vlastností, jednoducho sveta, ktrorý treba zažiť.

Ak sa práve pohrávate s myšlienokou kúpy vášho nového miláčika, tu je niekoľko rád pre vás.

Váš rozpočet je ohraničený a chcete sa vyhnúť vačšiemu reštaurovaniu či technickým zásahom? V tom prípade odporúčame vyhnúť sa vozidlám spred roku 1995 ako aj akémukoľvek motoru 2.7 diesel. Na motory 2.7 diesel upozorňujeme hlavne kvôli servisným problémom a s nimi spojenými nákladmi, ktoré v konečnom dôsledku vyženú cenu vozidla natoľko, že úspora palivových nákladov, pre mnohých rozhodujúci faktor pri kúpe, je zanedbateľná. Aj napriek tomuto faktu častokrát môžeme vidieť mnoho modelov S-Type alebo XF za neprimerane vysoké ceny, kde platí, že nie vždy, čo je drahšie je lepšie aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že všetko je v najlepšom poriadku. Viac o dieslových motorov 2.7 a 3.0 sa dočítate v pripravovanom článku.

Ak sa uberáte trochu iným smerom, k mýtickým XK8/R alebo XJ 8, pri rokoch výroby 1997 – 2002, treba dávať pozor na rozvody motora, ktoré odporúčame vymeniť najskôr ako je to možné, a tým sa vyhnúť zničeniu motora (samozrejme, netýka sa to tých, ktoré boli menené pred vašou kúpou). Aj táto téma má vyhradený priestor v budúcich článkov, kde si ju rozoberieme detailnejšie.

Je dôležité mať na pamäti, že karoséri nie sú najlacnejší a aj  keď JagAid vám môže pomôcť v ušetrení peňazí na náhradné diely, ako sú motory, prevodovky, diferenciály a ostatné diely Jaguar, avšak zatiaľ nemá moc prelakovať vám auto pomocou DHL. Preto treba byť veľmi obozretný, avšak ak je dané auto z hľadiska karosérie v poriadku, no má nejaký “problém” pod kapotou (samozrejme nie je problém ako problém a mať so sebou odborníka v momente obhliadky nikdy nie je na škodu, prípadne nám môžete zavolať a my vám radi poradíme), preferujte ho pred tým, ktoré má karosériu v zlom stave.

Pri výbere vášho Jaguaru sa zamerajte na miestny trh a snažte sa vyhnúť dovozovým autám za výhodné ceny, častokrát sú to autá poskladané dohromady aby mohli byť rýchlo predané, ale môžu ukrývať množstvo problémov. JagAid nepredáva automobily, ale vždy bude vašim partnerom vo svete Jaguar, a to od výberu správneho auta, asistencie až po sprostredkovanie náhradných dielov. Vďaka projektom, na ktorých sa JagAid podielal nejeden Jaguar odsúdený na šrotovisko naďalej veselo a bezpečne brázdi naše cesty.

Pamatäjte priatelia, ak máte aj vy niekde v kútiku srdca ukrytý sen, možno chvíľa, aby ste si ho splnili práve prišla…

JagAid Staff

 

 

Posted in Slovenčina.

One Comment

  1. Jaguár je pomerne dostupný sen, hlavne staršie modely. Pre mňa atraktívna do tej doby než budem jazdiť so svojou rodinou na víkendy, kde potrebujem ťahať kolesá a veľa batožiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 3 =